Startlistor

Här hittar du starlistor på föranmälda deltagare i Järvloppet 2019. Sök på sidan genom (ctrl+f)

Sidan uppdaterad 2019-09-04 kl 23:00
(Om du inte vill ha ditt namn offentligt på nätet maila direkt info@jarvloppet.se)

Lilla Järvloppet 600 m.

Efternamn Förnamn Klubb Klass
Berg Signe Järvsö alpina Dam
Cavallin Allie Xx Dam
Fors Wilma Dam
Frank Max Hudiksvall Herr
Galfvensjö Hannes Barn Herr
Graemer Milian Uppsala Herr
Hallin Berggren Minjah Uppsala Dam
Hosk August Milsjön Herr
Hosk Oliver Milsjön Herr
Koskela Emil Herr
Koskela Niko Herr
Krogh Charlie Uppsala Herr
Larsson Malte Järvsö Herr
Larsson Vide Järvsö Herr
Lidberg Ale Funäsdalens IF Herr
Magnusson Lias Herr
Magnusson Noel Herr
Magnusson Lotus Herr
Maimu Maya Maimu Dam
Maimu Chichi Maimu Dam
Nordenberg Anton Ursviks IK Herr
Nordenberg Simon Ursviks ik Herr
Nyström Olivia Drill Racing Club Dam
Olevik Ingmar Alfta Ösa OK Herr
Olsson Viggo Borlänge Herr
Persson Alexander Ygapöjkan Herr
Persson Erik Järvsö IF Herr
Persson Nils Järvsö IF Herr
Sagström Tura Dam
Sandstedt LuccaFernanda Kullers Dam
Sannefur Agnes Järvsö Dam
Snar Axel Vallsta sk Herr
Sohlberg Olle Järvstens Herr
Sohlberg Belle Järvstens Dam
Strand Svea Dam
Strand Lis Dam
Söderberg Axel Järv Håbro IF Herr
Westberg Valle Kulturföreningen Scensation Herr
Westberg Otto Kulturföreningen Scensation Herr
Wharton Eddie Häggenås Herr
Åstrand Vilgot Stenar, rötter & fötter Herr
Öhman Elsa Smultronbacken Dam
Ölander Elton Bollnäs Fik Herr

 

Lilla Järvloppet 1200 m

Efternamn Förnamn Klubb Klass
Axelid Indra Ingen Dam
Axelid Nova Ingen Dam
Barane Albert Hökarängen Herr
Barane Sebastian Hökarängen Herr
Berg Idun Järvsö alpina Dam
Bouvin Edwin Häggenås Herr
Gerdén Louise Gustavsberg Dam
Holmgren Felix Järvsö Herr
Holmgren Elias Järvsö Herr
Johansson Max Lindefallet Herr
Käller Edvin Järvs IF Herr
Käller Anna Maria Järvsö IF Dam
Lidberg Joar Funäsdalens IF Herr
Lowemark Nikki Ljusdal Dam
Nyman Elton YgaRunners Herr
Nyman Thea YgaRunners Dam
Nyström Hannes Drill Racing Club Herr
Olevik Märta Alfta Ösa OK Dam
Persson Vincent Ygapöjkan Herr
Persson Olle Järvsö IF Herr
Persson Ida Järvsö IF Dam
Persson Lars Bjuråkers Gif Herr
Rantil Bruno Milsjön lubbklubb Herr
Rantil Molly Milsjön lubbklubb Dam
Sandberg Wilma Dam
Sandberg Clara Dam
Sandstedt FrankaLuna Kullers Dam
Sjöstrand Mik Herr
Snar Izabelle Vallsta sk Dam
Svanström Anton Hammarby IF Herr
Söderberg Arvid lo Håbro IF Herr
Thomasdotter Liza Järvsö IF Dam
Wistrand Emil Turebergs FK Herr
Wistrand Klara Danderyds tennisklubb Dam
Ågren Paula Dam
Åstrand Sixten Stenar, rötter & fötter Herr
Öhman Vera Smultronbacken Dam
Östgård Odin Delsbo Herr

 

 

 

Järvloppet 11 km

Efternamn Förnamn Klubb Klass
af Klintberg Hjalmar Flersträngat Herr
Alkesjö Elin Dam
Andersson Kerstin Delsbo IF Dam
Andersson Ewa Uppsala Dam
Andersson Jonas Hudiksvall Herr
Arbinger Patrik Ljusdal Herr
Arvidsson Anneli Swedish Power Team Dam
Assarsson Erika Corner Creek Ladies Dam
Axelid Tilde Ingen Dam
Axelid Magnus Ingen Herr
Backman Joanna Dam
Barane Johanna Hökarängen Dam
Barane Sebastian IFK Haninge Herr
Berg Pelle NorUddens Herr
Berg Emma Dam
Berg Desirée Avesta Alpina Klubb Dam
Bergius Sara Frizz Ann Dam
Blomdahl Anna-Lena Hybo AIK Dam
Bonell Sussan M&S Dam
Brink Johanna Delsbo IF Dam
Båggagård Malin Axa sports club Dam
Bäck Håkan Team Jannes Rep & Järn Herr
Camner Lisa Löparboxen Dam
Ceder Joakim Ahlsell Herr
Dahl Kristina Ut o kut Dam
Danhard Rundquist Lisa Ut och kut Dam
Edegran Oline Karsjö byalag Dam
Edejern Ewa IFK Bergvik Dam
Edlund Camilla Tif Dam
Edström Anders . Herr
Edvardson Kristoffer Hemlingby LK Herr
Ekberg Anders Finnboda Herr
Ekberg Helena Finnboda Dam
Elmermark Marie vss Dam
Engblom Evelina Järvsö Dam
Engelbrekts Sebastian Järvsö IF Herr
Engström Bengt Tevsjö LK Herr
Eriksson Magnus Ljusdal Herr
Eriksson Andreas Los Cabrones Herr
Ernehult Klas Björnstigens IF Herr
Fasting AnnaCarin Gävle kommuns sportklubb Dam
Flykt Stefan Herr
Forsell Eva Sockertoppen IF Dam
Forsell Leif Sockertoppen IF Herr
Fredriksson Lena Runacademy IF Dam
Fridh Persson Hannah Ut och kut Dam
Galfvensjö Jonas Motionär Herr
Gjers Lisa FitFactory Hudiksvall Dam
Glantz Marit Delsbo Dam
Graemer Daniel Herr
Gunnarsson Linda Corner Creek Ladies Dam
Hagman Hansson Elin TIF Dam
Hallin Sandra Uppsala Dam
Hanslin Jimmy Nacksta Kickers Herr
Hasselberg Inger har ingen Dam
Hed Therese . Dam
hedin fredrik Herr
Helmersson Lollo Järvsö Hillclimbers Herr
Henningsson Josefin Dam
Hermansson Marie Järvsö Dam
Hjort Britta Uppsala Dam
Hjälm Malin Järvsöbacken Dam
Holmgren Emil Järvsö Herr
Häll Tove-Li Ut och kut Dam
Jarlheden Josefin Järvsö IF Dam
Johansson Lena Lindefallet Dam
Johansson Carin Lindefallet Dam
Jonasson Linnéa Säljesta Dam
Jonsson Ninette Swedish Power Team Dam
Jonsson Peter Herr
Karlqvist Sofie Solna Dam
Koskela Victoria Dam
kröjs tony Iggesunds btk Herr
kullers olle scandrock Herr
Lande Astrid Järvsö Dam
Langlotz Benjamin Uppsala Herr
Larsson Tim Övfre Grönås Herr
Larsson Karina Kungsörs SK Dam
Larsson Jessica Vattholma Dam
Larsson Hans-Jörgen Herr
Larsson Per Bräcke SK Herr
Larsson Nahmias Elin Los Cabrones Dam
Lennartzon Elin Vemdalens if Dam
Lennartzon Per Vemdalens if Herr
Lidberg Malin Björbo IF Dam
Lidberg Joni Funäsdalens IF Herr
Lindegren Malin Dam
Lindevall Åsa X Dam
Lindevall Helena X Dam
Lindholm Ziggy Drift Running Club Herr
Lindqvist Magnus Team ML Herr
Ljung Elin Norrala Dam
Lundberg Robert Beastmode Herr
Lundberg Thomas Storvreta BTV Herr
Lundberg Kristina Storvreta BTV Dam
Lyrén Adam . Herr
Lyrén Johanna . Dam
Markusson Julia Kramsta Dam
Mattes Mats Edsbyns IF Friidrott Herr
Mattsson Lars Sandwich Herr
Mårtensson Martin Järvsö Herr
Mårtensson Magnus Förnebo/Änga SK Herr
Nordahl Anna-Stina Corner Creek Ladies Dam
Nordin Loke Team Nordin Herr
Nordin Wiking Team Nordin Herr
Nordin Sebastian Team Nordin Herr
Nordin Johan Järvsö IF Herr
Nyberg Maria Dam
Nygårdh Carl Järvsö Herr
Ola Hedblom Karsjö byalag Herr
Olevik Linnéa Söräng Dam
Olofsson Mathias Team Jannes Rep & Järn Herr
Olsson Per Ingen Herr
Olsson Malin Järvsö Dam
Olsson Per Herr
Olsson-Wänn Anna-lena Anna-lena Dam
Oscarsson Sandra Ut och kut Dam
otterhäll Lisa Bollnäs Dam
Parling Jill Parling Högs SK Dam
Parling Sixten Högs SK Herr
Persson Maja Ut & Kut Dam
Persson Sara Järvsö Dam
Persson Robert Ygapöjkan Herr
Persson Hanna Dam
Persson ä Maria Ut och kut Dam
Pettersson Annelie Lindefallet Dam
Rantil Linda Milsjön lubbklubb Dam
Reiser Kikki ut och kut Dam
Ringmar Johan Friskissvettis hudiksvall Herr
Rydal Terese Corner Creek Ladies Dam
Samsioe Anna Säljesta klubb Dam
Samuelsson Elina Elina Dam
Sandberg Morgan Herr
Selin Jeanette Dam
Selin Per Herr
Sjöstrand Pernilla Dam
Sköldborn Thomas Halland Herr
Springh Norin Nina Yga runners Dam
strandell lina Järvsö Dam
Ström Hanna Järvsö if Dam
Sundell Johan Hemlingby Herr
Svanström Camilla Linnea Dam
Svanström Fredrik Hammarby Herr
Sverre Kalle Swedish Power Team Herr
Svärd Leon Löparboxen Herr
Svärd Åsa Löparboxen Dam
Tidhol Emelie Delsbo Runners Dam
Tidholm Linnea Delsbo UltraRunners Dam
Timerdal Emma Dam
Timerdal Mikael Herr
Torngärde Josefin ingen Dam
Wallberg Robin Förnebo/Änga SK Herr
Wallberg Anders Förnebo/Änga SK Herr
Weinberg Mikael Järvsö if Herr
Westberg Sandra . Dam
Westerlund Roger Herr
Westerström Lilith Ljusdals OK Dam
Wetterberg Anna Ingen Dam
Wik Maimu Anna Maimu Dam
Wikman Hans Kovlands IF Herr
Wikström Marcus Kilafors MF Herr
Wistrand Karl Stocksund Herr
Wistrand Ingrid Stocksund Dam
Wäringstam Karin Corner Creek Ladies Dam
Yaccas Kristoffer Herr
Östgård Jenny Delsbo Dam

 

Järvloppet 21 km

 

Efternamn Förnamn Klubb Klass
Ankerstål Peter Uppsala Herr
Arcos Famme Melina Dam
Arnmark Joakim Stockholm Kirorehab Herr
Arvidsson John Bronx gym järvsö Herr
Axelid Helena Ingen Dam
Barane Anders Hökarängen Herr
Bekkos Jan Färila trailrun Herr
Bergqvist Charlotta Gävle OK Dam
Björklund Victoria LIF Dam
Blue Christian Kultur Herr
Borg Lars Tevsjö lk Herr
Bylars Jonatan Forsa OK Herr
Cajdert Johan Team Merrell Herr
Cavallin Ulrica Skärgårdens Multisportare Dam
Claesson Magnus Herr
Davidsson Erik Edsbyns Sk Herr
Ekman Magnus Run Forrest Run Herr
Englund Jimmy Stockholm Kirorehab Herr
Eriksson Niklas Ljusnanbygden Joggers Herr
Fast Jenny OQ Dam
Fasting Sören Friskis & Svettis Gävle Herr
Finnäs Jens Malax if Herr
Frost Stefan Segeltopp Herr
Gunnarsson Magnus Rotviksbro Trail Runners Herr
Hellberg Marika JÄRVSÖ Dam
Hellberg Mårten Ljusdal RC Herr
Hernandez Christina Löparboxen Dam
Häggeborg Therese Solna Dam
Hänninen Björn Åmots SK Herr
Ingel Dennis #söderkille Herr
Ivraeus Mika Delsbo Dam
Janlöv Haikonen Minna Uppsala vasaloppsklubb Dam
Jansson Åsa Älvkarleby Dam
Janstål Mikael Herr
Johansson Kenneth Edsbyns IF Friidrott Herr
Johansson Maria Uppsala Vasaloppsklubb Dam
Jon Smedsaas Järflottalubbarna Herr
Jonsson Emma Ljusdal Dam
Jonsson Leif Järvsö IF Herr
Järvegård Stefan Vallsta SK Herr
Kaldensjö Tove Stockholm Dam
Klinkenberg Robert Stockholm Kirorehab Herr
Kojan Jonas Funäsdalens IF Herr
Kring Sara Forsa OK Dam
Kring Gustav Herr
Kröjs Joel Team Herbst Herr
Larsson Tony Kungsörs SK Herr
Larsson Magnus Team Crossfit Ljusdal Herr
Larsson Nicklas Järlåsa IF Herr
Larsson Gun Valbo Dam
Larsson Gerdén Björn City Runners Herr
Lenz Markus Gävle Herr
Lidberg Malin Härjedalens klätterklubb Dam
Lindblom Johan Stockholm Kirorehab Herr
Lindquist Jonas Funäsdalens IF Herr
Lundahl Per Löparboxen Herr
Lundberg Erik Längdligan Herr
Lundin Ylva Edsbyns IF Friidrott Dam
Löfquist Peter Herr
Lönnmo Magnus Oxelösund Herr
Mårtensson Mattias Förnebo/Änga SK Herr
Nilsson Österberg Martin Tevsjö LK Herr
Nordqvist Tomas Hemlingby LK Herr
Nyberg Karolina Delsbo if Dam
Näsman Johan Team Benders Herr
O’Hanlon Niall IK Akele Herr
Oldeen Niklas Monitor ERP System Herr
Olevik Per Alfta Ösa OK Herr
Persson Mattias Stenar, rötter & fötter Herr
Rantil Rasmus Milsjön lubbklubb Herr
Rodin Magnus Morgonmys Runners Herr
Rosin Kim Järvsö Herr
Rűnell Suzanne Strands if Dam
Silfver Maria Ljusdal RC Dam
Simonsson Anna Liseberg Dam
Smedstad Hanna Trångsviken Dam
Sohlberg Petter Måndagsligan Herr
Stenmark Johan Skateadult Herr
Swang Håkan SK Raggarfjärt Herr
UTTERSTRÖM JÄNNU uppsala Dam
Wallin Fredrik Centrum OK Herr
Vereby Richard Fettsnabb klubben Herr
Vest Fredrik Måndagsligan Herr
Vidlund Gustav Linneas Herr
Åhn Ann-Sofi Axa SC Dam
Åkerman Fanny Löparboxen Dam
Åstrand Hanna Stenar, rötter & fötter Dam
Ärfström Emma Trosavik IK Dam
Ärfström Michael IK Falakörven Herr
Östgård Daniel Delsbo Herr

Järvloppet 42 km

Efternamn Förnamn Klubb Klass
af Klintberg Olle Järvsö Historiska Fäktförening Herr
Bowden Guido Twisted Blisters Herr
Ceder Mikael IK NocOut.se Herr
Gustafsson Henrik Hemlingby LK Herr
Gäfvert Hanna Järvsö IF Dam
Hosk Måns Drift Running Club Herr
Lundgren Zara Nordanstigs Friidrott Dam
Norman Kenneth Axa sport club Herr
Rundle David Twisted Blisters Herr
Severin Andreas klubbfri Herr
Sundin jerker Delsbo IF Herr
Svensk Sandra Edsbyns IF Friidrott Dam